کرایوتراپی

💢کرایو تراپی (سرما درمانی):💢
کرایو تراپی شیوه درمانی قطعی و نسبتا ارزان است که در آن ضایعات سطحی پوست از قبیل انواع زگیل های تناسلی و پوستی، مورد بررسی قرار گرفته و سپس نیتروژن مایع ( در دمای ۱۹۶-) و یا دی اکسید کربن بر روی زگیل اسپری شده و تحت انجماد قرار می‌گیرند. پس از انجام کرایو معمولا حدود ۲ هفته زمان نیاز است تا زگیل به طور کامل برطرف شود.

#پزشک زنان تهرانسر #پزشک زنان زایمان #پزشک زنان زایمان نازایی #دکترنسیم خرمی #تغذیه بارداری #ورزش بارداری #ورزش

💢زگیل تناسلی و راه‌ درمان💢
زگیل تناسلی زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف آلت جنسی دیده می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود.
زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه‌ای ظاهر شده و ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما گاهی اوقات باعث ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی می‌شوند.
متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای انتشار زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، درمان این زائده ضروری است.
درمان‌های گوناگون با مزایا و معایب متعددی برای درمان این نوع زگیل وجود دارد.
فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو روشی قطعی‌، سریع‌، ارزان و کم خطر برای فریز زگیل‌های تناسلی است.
در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.
#زگیل تناسلی #کرایو #کرایوتراپی #دکترنسیم خرمی #hpv #متخصص_زنان #تهرانسر